Svet-Stranek.cz
Jičín
LOUTKOVÉ DIVADLO SRDÍČKO

O nás:Jičín

O nás

Loutkové divadlo Srdíčko naleznete na Husově ulici v Jičíně, v suterénních prostorech Masarykova divadla. Zde si jeho členové, po přesídlení z budovy pošty (viz záložka "Historie souboru"), vlastními silami vybudovali divadelní sál a zázemí.

Loutkové divadlo je organizačně začleněno pod Kulturní zařízení města Jičína. Jeho členy jsou lidé různých věkových kategorií, kteří pravidelně vždy od října do dubna hrají pohádky pro děti. Hraje se každých 14 dní, a to pouze v sobotu. Začátky představení jsou vždy od 14 a 16 hodin. Každá pohádka se hraje 1 měsíc, tj. pouze 4 představení, a je určena jak pro malé, tak i pro velké diváky. 
 
Loutkové divadlo svá představení zájezdově hraje i v jiných divadlech (např. Libáň, Hořice, Bzenec, Úpice, Nová Paka, Sobotka...), případně hraje na své přenosné scéně (např. dětský den ve Vrbici, Psinicích, Březce, jarmark v Holovousích, Krajská vědecká knihovna v Liberci, Ralsko-Kuřívody, mikulášská nadílka v Holenicích, Benátky nad Jizerou, ...).
 
Členové divadla mají svá vlastní zaměstnání, nejsou profesionálními loutkoherci. "Loutkaření" je pouze jejich koníčkem, kterému se věnují ve svém volném čase. Z tohoto důvodu jsou jednotlivá představení možná pouze o víkendech mimo termíny hraní na domovské scéně.
 
Všechny pohádky jsou režírovány ve vlastní úpravě. Jedná se o hry psané přímo pro Loutkové divadlo Srdíčko, nebo jsou zpracovány na náměty lidových pohádek, případně jiných autorů (např. J. Š. Kubín, B. Němcová, H. Ch. Andersen). Veškeré kulisy, rekvizity i hudba jsou vlastní výroby.
 
Počet členů divadla se léty mění (viz odkaz členové souboru), vždy jsou však vítáni noví zájemci. Máte-li chuť to zkusit, přijďte mezi loutkáře. Pravidelné zkoušky jsou od září do dubna každý pátek od 19:00 hodin. V jiných měsících jsou zkoušky přizpůsobeny zájezdovým představením.
návštěvníků stránky
celkem238 194
tento týden506
dnes86